Studia Podyplomowe Akademia Profesjonalnego Coacha
Studia Podyplomowe Akademia Profesjonalnego Coacha umożliwiają kompleksowe poznanie procesu coachingowego i pozyskanie bardzo praktycznej wiedzy niezbędnej lub przydatnej praktycznie na każdym stanowisku pracy, w którym kluczowy jest kontakt z ludźmi.
Praktyczne kompetencje – studia ułatwiają spełnienie wymagań na drodze do akredytacji ICF
Rzetelna wiedza – studia spełniają wysokie wymagania edukacyjne potwierdzone akredytacją Level 1 ICF
Kompetentna kadra – wieloletni praktycy coachingu z biznesowym doświadczeniem
Dlaczego warto?
- Dzięki konkretnemu programowi studia umożliwiają kompleksowe poznanie procesu coachingowego i pozyskanie bardzo praktycznej wiedzy.
- Spełniają najwyższe wymagania stawiane przez International Coaching Federation (największa organizacja na świecie akredytująca i zrzeszająca profesjonalnych coachów), co potwierdza zatwierdzony status naszego programu – Level 1 (ICF Acredited Coaching Education).
- Dzięki akredytacji programu w International Coach Federation (największego i najbardziej prestiżowego stowarzyszenia zawodowego coachów) umożliwiają uproszczoną procedurę egzaminacyjną dla coachów.
- Ponadto umożliwiają spełnić wymagane kryteria na drodze do uzyskania akredytacji ICF na poziomie ACC, czyli 60 godzin edukacyjnych oraz 7 godzin mentor coachingu (3 indywidualne godziny poza programem studiów rekomendowane do uzupełnienia).
- Ukończenie studiów wiąże się z uzyskaniem podwójnego dyplomu – zarówno świadectwa SGH, jak i certyfikatu Coachwise S.A.
Czy dla mnie?
Studia Podyplomowe Akademia Profesjonalnego Coacha skierowane są do osób pracujących z ludźmi, w szczególności do:
- coachów, psychologów, trenerów, pedagogów, lektorów,
- menedżerów, konsultantów, freelancerów, przedstawicieli handlowych, pracowników obsługi klienta,
- osób prowadzących własne działalności gospodarcze i wielu innych.
Program
Program obejmuje 180 godzin zajęć oraz dodatkowe godziny mentorcoachingu.
Część zajęć może odbywać się online.
Program składa się z następujących bloków:
- Coaching – zajęcia integracyjno – wyrównawcze
- Zasady profesjonalnego coachingu w tym: aspekty psychologiczne, coaching a inne profesje i inne ciekawe zagadnienia,
- Budowanie profesjonalnego procesu coachingowego zgodnie z metodyką Coachwise
Metodyka CoachWise™ to zaprojektowana na potrzeby biznesu metodyka, wspierająca osiąganie celów poprzez zrównoważone odkrywanie i wykorzystywanie zasobów osobistych i organizacyjnych. Obejmuje wiedzę dotyczącą prowadzenia indywidualnych i grupowych programów coachingowych i mentoringowych oraz systemowego wdrażania coachingu i mentoringu w organizacjach poprzez integrowanie go z procesami biznesowymi. Jakość i profesjonalizm programów szkoleniowych opartych na metodyce CoachWise™ zostały potwierdzone akredytacją International Coaching Federation. Obecnie akredytację na tym poziomie posiada około 140 programów na świecie.
- Odmiany coachingu w tym miedzy innymi: Mindsonar, coaching systemowy, coaching talentów, coaching bizensowy, coaching sprzedaży, podejście coachingowe do zarządzania i inne aktualne trendy w coachingu.
Na życzenie zainteresowanych przesyłamy pełny program z obsadą i godzinami.
Kierownik studiów
Kierownik Studiów Podyplomowych Akademia Profesjonalnego Coacha oraz Studiów Podyplomowych Profesjonalny Menedżer Niepublicznej Placówki Edukacyjnej. Koordynator merytoryczny programu Global Biznes Practicum w ramach SGH-MBA. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera w zakresie treningu, uczenia się i rozwoju wydawanego jest przez Edexcel i BTEC Professional Qualifications.
Specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu personelem, coachingu, komunikacji marketingowej, kreowaniu relacji z klientem. Autorka licznych publikacji naukowych z wyżej wymienionych tematów.
Wykładowcy
Coach akredytowany (MCC) przez International Coach Federation (ICF), coach i superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu, akredytowany team coach (Advanced Certification in Team Coaching ICF), obecny prezes Izby Coachingu, prezes zarządu polskiego oddziału ICF w kadencji 2011–2012 oraz członek Zespołu ds. Psychologii Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Coach i trener CoachWise™. Doświadczenie coachingowe: 1400 godzin coachingu indywidualnego oraz grupowego (w tym 1000 godzin dla biznesu). 18-letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w sektorze informatycznym, handlu zagranicznego, w branży spożywczej oraz w usługach doradczych z zakresu zarządzania personelem. Jest doświadczonym sprzedawcą, menedżerem i trenerem, który czerpie z tych doświadczeń w pracy coachingowej.
International Senior Coach & Trainer CoachWise™ , ICF PCC Coach. Coach – akredytowany w International Coach Federation – na poziomie Proffessional Certified Coach z wieloletnim doświadczeniem w biznesie. Przez dziesięć lat zdobywała doświadczenie w branży farmaceutycznej. Posiada duże doświadczenie w dziale sprzedaży, marketingu i HR. Obsługiwała dział sprzedaży jako trener i coach wewnętrzny.
International Senior Coach & Trainer CoachWise™ , ICF PCC Coach. Absolwent renomowanych szkół coachingowych (CTI, CoachWise). Wykładowca akademicki coachingu i mentoringu oraz praktyk z doświadczeniem ponad 1400 godzin coachingu indywidualnego, w tym ponad 500 h Executive coaching, 300 h coachingu sprzedaży. Certyfikowany trener psychometrycznego narzędzia Right Path.
International Senior Coach & Trainer CoachWise™, ICF PCC Coach. Posiada ponad 2500 godzin coaching. Jest doświadczonym coachem i doradcą, który pracuje z wyższą kadrą zarządzającą głównie w zakresie wspierania organizacji w budowaniu wysokiej efektywności i przewagi konkurencyjnej. Rozwojem ludzi i organizacji zajmuje się od 1993 roku, w tym coachingiem prawie od 15 lat.
International Senior Coach & Trainer CoachWise™ , ICF PCC Coach. W CoachWise S.A. wspiera rozwój klientów w roli coacha, konsultanta i trenera prowadzącego programów szkoleniowych CoachWise™. Posiada ponad 1500 godzin coachingu indywidualnego i grupowego. Specjalizuje się w: Executive coaching, Business coaching.
Specjalizuje się w realizacji strategii, zarządzaniu operacyjnym, zarządzaniu sprzedażą (w tym coachingu sprzedaży i coachingu obserwacji), systemami saas w sprzedaży, komercjalizacją produktów i usług oraz innowacji. Trener, ekspert, doradca i kierownik projektów biznesowych w tym zakresie. W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie kierownik podyplomowych studiów Zarządzania Sprzedażą, adiunkt w Katedrze Teorii Zarządzania.
Jest profesorem w Katedrze Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie specjalizuje się w analizie nowoczesnych modeli organizacji, problemach przywództwa gospodarczego (w tym coachingu), badaniach satysfakcji i zaangażowania pracowników, zarządzaniu kompetencjami pracowników oraz public relations. Jest on także kierownikiem programu MBA-SGH (program Executive MBA w SGH, jeden z dwóch najlepszych programów MBA w regionie Europy Środkowo-Wschodniej według rankingu Eduniversal z 2015 roku) oraz kierownikiem Podyplomowych Studiów Public Relations i Strategicznego Komunikowania w Firmach w SGH.
Wieloletni pracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wykładowca, szkoleniowiec, prelegent konferencji naukowych i branżowych, autorka wielu publikacji z zakresu HRM, a wcześniej także praktyk gospodarczy (samodzielny specjalista ds. kadr i płac). Specjalizuje się w obszarze inwestycji w kapitał ludzki, zarówno na poziomie państwa, jak i na poziomie organizacji. Aktualnie pełni funkcję kierownika Studiów Podyplomowych Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Organizacji.
Od ponad 15 lat wykładowca, konsultant oraz praktyk gospodarczy. Z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w obszarzach: zarządzania zmianą, intraprzedsiebiorczości oraz finansów. Obecnie adiunkt w Instytucie Przedsiębiorstwa. Zajmuje się kreatywnością, przedsiębiorczością i startupami.
Od 10 lat pracuje coachingowo z kobietami, menedżerami i zespołami średnich i dużych, polskich i międzynarodowych, przedsiębiorstw m.in. z branży budowlanej, FMCG, farmaceutycznej, finansowej, medycznej. Wspiera we wzmacnianiu pewności siebie i poczucia własnej wartości, w budowaniu efektywnych relacji opartych na zaufaniu i odpowiedzialności. Pomaga w doskonaleniu kompetencji przywódczych, proinnowacyjnych, w rozwijaniu umiejętności współpracy, skutecznego, otwartego komunikowania się, zarządzania konfliktem i emocjami.
Dyrektor programowy Instytutu Kognitywistyki, kształci zawodowych coachów, mentorów i tutorów. Menedżer, coach, pisarz, socjolog. Twórca programu coachingowego akredytowanego European Quality Award przez European Mentoring and Coaching Council realizowanego w Bennewicz Instytut Kognitywistyki. Twórca programu mentoringowego kształcącego zawodowych mentorów zgodnie z kodem etycznym EMCC. Coach superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu.
Regularnie improwizuje na scenie od 2010 roku. Uczył się improwizacji scenicznej w Annoyance Theater oraz iO Theatre w Chicago, warszawskiej Szkole Impro oraz na licznych szkoleniach w Polsce i na świecie. Pracuje jako trener oraz coach. Specjalizuje się w pobudzaniu kreatywności i osobistej ekspresji, budowaniu i integrowaniu zespołów, polepszaniu komunikacji międzyludzkiej oraz coachingu prowokatywnym, którego uczył się od ojca tego stylu – Franka Farrelly’ego oraz od innych największych autorytetów w tej dziedzinie na świecie: Noni Höfner, Nicka Kempa, Jeroena Steka i Jaapa Hollandera.
Doktor nauk ekonomicznych z dziedziny zarządzania, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Podyplomowego Studium Doskonalenia Pedagogicznego (SGH). Adiunkt w Instytucie Kapitału Ludzkiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista z zakresu zarządzania w instytucjach komercyjnych i administracji publicznej.
Z wykształcenia jest psychologiem, filozofem i ekonomistą. Zatrudniony jest na stanowisku Profesora w Instytucie Przedsiębiorstwa, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Specjalizuje się w problematyce zachowań organizacyjnych, zarzadzania zasobami ludzkimi i etyce behawioralnej.
Adiunkt w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w SGH w Warszawie. W pracy naukowej oraz zawodowej zajmuje się inteligentnymi organizacjami i przedsiębiorczością technologiczną. Doświadczenie zawodowe zdobywał w organizacjach takich jak Philips, PwC, NCBiR, PARP, ARP. Absolwent SGH, Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu i Politechniki Wiedeńskiej.
Informacje techniczne
Zajęcia online będą organizowane za pośrednictwem aplikacji Microsoft TEAMS.
POBIERZ APLIKACJĘ MICROSOFT TEAMS
Aplikacja jest bezpłatna dla słuchaczy studiów podyplomowych SGH. Logowanie do aplikacji odbywa się za pośrednictwem kont SGH, które zostają nadane po przyjęciu na studia. Dla całej edycji zostanie stworzony jeden zespół, aby słuchacze mogli utrzymywać ze sobą kontakt. Każde zajęcia będą prowadzone na osobnym kanale. Dzięki temu wszystkie informacje dotyczące zajęć (materiały, zadania, dyskusja) będą w jednym miejscu i będzie można do nich wracać podczas trwania studiów.
Potrzebne będą: komputer stacjonarny, laptop oraz urządzenia mobilne (tablet, smartfon) z systemami operacyjnymi iOS i Android, ewentualnie słuchawki (np. od smartfona, które zawierają wbudowany mikrofon) – poprawiają jakość słuchania wykładu i wypowiedzi słuchaczy podczas dyskusji (w przypadku braku mikrofonu, dyskusja może być prowadzona na czacie).
Rekrutacja
Rekrutacja na 9. edycję trwa.
Czas trwania studiów: 2 semestry.
Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:
- umowa o warunkach odpłatności za studia,
- formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
- odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,
Uwaga:
Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.
Nostryfikacja i uznanie dyplomu
Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów jest:
- obecność na zajęciach (min. 75%),
- przedstawienie i obrona pracy dyplomowej,
- przeprowadzenie 10h sesji coachingowych wraz z przedstawieniem raportu z procesu,
- przeprowadzenie w parze publicznie mini sesji coachingowej.
Opłaty
Opłata za całość studiów wynosi 9000 zł (możliwe raty). Opłata pokrywa również koszty wydania świadectwa ukończenia studiów.
Studia Podyplomowe Akademia Profesjonalnego Coacha zostały opublikowane w BUR PARP pod numerem 2023/10/16/15499/1996537.
Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.
Kontakt
Sekretarz studiów
Agnieszka Kiersnowska
tel.: +48 22 564 92 26
e-mail: akiersn@sgh.waw.pl
Kierownik studiów
dr hab. Joanna Żukowska, prof. SGH
tel.: +48 513 152 172
e-mail: jzukow@sgh.waw.pl
adres do korespondencji
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Instytut Przedsiębiorstwa
ul. Madalińskiego 6/8 pok. 106
02-513 Warszawa
Organizator studiów
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
Instytut Przedsiębiorstwa
REKRUTACJA TRWA
- Zajęcia w uczelni.
- Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, w piątki 17:15–20:25 i soboty 9:30–18:30.
- Opłata za całość studiów: 9000 zł (możliwe raty).
dr hab. Joanna Żukowska, prof. SGH
tel.: +48 513 152 172
e-mail: jzukow@sgh.waw.pl
Agnieszka Kiersnowska
tel.: +48 22 564 92 26
e-mail: akiersn@sgh.waw.pl
Programy MBA i studia podyplomowe